خانه / مشاوره اقتصادی

مشاوره اقتصادی

مشاوره اقتصادی چیست؟“مقدمه”

در سال های اخیر، تحولات سریع و پیاپی در عرصه اقتصاد و رویکردهای متفاوت موجود که مهمترین آنها تورم همراه با رکود و رکود در فضای تورم از مهمترین آنها می باشد ،در این عرصه سبب شده است که پیش بینی آینده اقتصاد در حوزه های گوناگون به یکی از اصلی ترین دغدغه های اقشار مختلف جامعه به ویژه تصمیم گیران و فعالان اقتصادی بدل شود. نه تنها رشد یا افول یک بنگاه اقتصادی یا کسب و کار با تحلیل درست مدیران و تصمیم سازان آن از شرایط اقتصادی جامعه رابطه تنگاتنگی دارد، بلکه گاهی ادامه حیات سازمان و یا ایجاد و ورود به یک بیزینس و کسب و کار جدید نیز به آن بستگی دارد. از اینرو توان دستیابی به پیش بینی و آگاهی از تحولات آتی یکی از مهمترین نیازهای این قشر محسوب می شود.
به همین منظور و به خاطر رفع این نیاز اساسی مخاطبان و مراجعان اصلی ،گروه مشاوره پونا، بر آن شده است تا دپارتمان اقتصادی خود را تشکیل دهد.

” چشم انداز “
درچشم‌انداز ۳ ساله دپارتمان اقتصادی پونا، مجموعه‌ای است یادگیرنده، پویا، بانگاهی سیستمی، متشکل از نیروهای خبره با سابقه تحصیلی و حرفه‌ای درخشان از تخصص‌های گوناگون، دارای ساختاری چابک و کارا، پیشگام در طراحی، عرضه و ترویج ابزارهای نوین کسب و کار و کارآفرینی در راه‌اندازی صنایع مورد نیاز کشور، دارای تعامل موثر و هم‌افزا با ذینفعان و محیط، بهره‌مند از شبکه ارتباطی گسترده و فعال با شرکت‌های معتبر ایرانی و بین‌المللی، فعال در زمینه مسائل مالی و اقتصادی، دست یافته به جایگاه فعال در ایران و خاور میانه معرفی شود. مطرح شدن به عنوان یک برند شناخته شده در سطح کشور از طریق مدیریت بازار، پیشنهاد و خلق فرصت های جدید سرمایه گذاری ، دست یابی به بازارهای بین المللی و به کارگیری امکانات و سرمایه ها باعث شده است که دپارتمان اقتصادی این مجموعه در افق ۱۴۰۰ با تحقق چشم‌انداز زیر، یکی از شرکت‌های برتر و نام‌آور در حوزه های مشاوره های اقتصادی ، کسب و کار، کارآفرینی ، اشتغال زایی، تعاملات اقتصادی ایران گردد:

-نوآور:
شرکتی نوآور با جذب و اشاعه و افزودن بر دانش تخصصی روز در مورد هر حرفه، برای تضمین ارایه خدماتی مفید و موثر در جهت توسعه پایدار و نیز پایایی و پویایی شرکت.

-فراگیر:
شرکتی فراگیر با در برگرفتن رشته‌های گوناگون مرتبط به فضای کسب و کار و اقتصاد ایران و نیز ارایه خدمات به بخش‌ها و شرکت های مختلف ( کوچک – متوسط – بزرگ )، برای راه‌گشایی توسعه پایدار ایران.

-گسترده:
شرکتی گسترده با ارایه خدمات و رقابت در عرصه‌های ملی و فراملی برای تعامل مثبت با جهان و حضور دربازارهای جهانی

-هوشمند:
شرکتی هوشمند با بهره‌گیری از اقتصاد مقاومتی، مدیریت مشارکتی، تعامل با کارفرمایان، ارتباط با ذینفعان و گروه‌های هدف؛ همکاری با نهادها و انجمن‌های صنفی حرفه‌ای و تخصصی، به همراه استفاده بهینه از فناوری ICT برای برقراری جریان دانش در چرخه های اقتصادی.

“رویکردها و محصولات چشم انداز” :

– ارزش‌افزایی حقیقی برای مشتری :

این دپارتمان بر این باور است که آن‌چه که برای مشتری انجام می‌شود، باید حاوی کاربردی واقعی و الزامی و لذا حاوی ارزش باشد. ما تلاش خواهیم کرد ضمن مواجهه‌ای صادقانه با درخواست‌های مشتری، وی را با نیازهای واقعی خویش آشنا کرده و از تعریف مراحل غیرضروری، غیرکاربردی و هزینه‌بر برای وی پرهیز کنیم.

– جامعیت و کاملیت خدمات:

این دپارتمان اعتقاد دارد خدماتی که با موضوع نیل به هدفی عینی( مثلاً انجام یک پروژه از مرحله پیشنهاد تا بهره برداری صد در صدی ) انجام می‌شود، باید جامع، کامل و منتهی به نتیجه نهایی و ملموس برای مشتری باشد. ارائه خدمات ناتمام و رهاکردن مشتری در میانه فرایندهای مرتبط برخلاف ارزش‌های کاری آرمان آتی
خواهد بود.

– رویکرد علمی و صادقانه:

این دپارتمان باید بداند اجرای مأموریت‌های محوله را چنانچه مستلزم تولید محتوای تحقیقاتی و تحلیلی است، با حداکثر تأکید و تقید به رویکرد علمی و دقت داده‌ها پیش ببرد. در هر مرحله چنانچه به علت کمبود داده‌های قابل‌اتکا یا ضعف دانش موجود در کشور از این شرط عدول شود، مراتب به طور دقیق مشتری منتقل خواهد شد.

“مأموریت”

ما به‌منظور تعالی سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی، به ارایه و تأمین خدمات مشاوره، آموزش و بازرگانی در تمامی موضوعات مرتبط با صنعت از طریق استفاده از نیروهای متخصص، خلاق، نوآور، بانشاط و باانگیزه می‌پردازیم و در این راستا شرکت‌های تخصصی مستقل را در فضای کارآفرینی با رویکرد اقتصاد مقاومتی ایجاد نموده و بر این اساس از طریق فعالیت‌های زیر این مأموریت آغاز می‌گردد:

•اعتلا و ارتقاء دانش فنی مدیران، کارشناسان و کارکنان بنگاه‌های کشور
•اشاعه اصول و فنون مدیریتی و صنعتی از طریق آموزش و پژوهش
• تحقیق و توسعه صنعتی و عملیاتی
•انجام پژوهش درزمینه مسائل مدیریتی، اقتصادی، صنعتی و بازرگانی
•مشاوره برای عارضه‌یابی و حل معضلات و مشکلات مؤسسات، سازمان‌ها، بنگاه‌های تجاری و اقتصادی، تولیدی و خدماتی (دولتی و خصوصی) به‌منظور به‌سازی، نوسازی و افزایش بهره‌وری شرکت ها که به آبادانی کشور عزیزمان ایران می انجامد.

مشاوره اقتصادی چیست؟
کارشناسان حوزه های اقتصادی ، توسعه و برنامه ریزی با ترکیب علم اقتصاد و روانشناسی به ارائه خدمات ویژه ای تحت عنوان اقتصاد کسب و کار ، مدیریت اقتصاد خانوار و تیپ شناسی شغلی برای افراد و سازمان ها می پردازند. همچنین مشاوره های سرمایه گذاری، تولید، توزیع و توسعه نیز از دیگر فعالیت های این دپارتمان می باشد.
پاره ای از خدمات دپارتمان مشاوره اقتصادی به شرح زیر می باشد:
تصمیم گیری در مورد تطابق تیپ شغلی فرد با تیپ شخصیتی او
مدیریت اقتصاد خانوار
اقتصاد درمانی
توسعه کسب و کارهای کوچک
کمک به دانشجویان در خصوص آشنایی با مشاغل مختلف، زمینه های شغلی متناسب با تیپ شخصیتی و …
کارگاه های اقتصاد خوشبختی
و …..
لازم به ذکر است که کودکان و نوجوانان نیز بایستی با تعاریف و مفاهیم اقتصادی آشنا شوند تا به درستی بتوانند راه و مسیر خود را پایه ریزی کنند و به رهبران و مدیران زندگی خود تبدیل گردند، در این راستا کلینیک مددکاری اجتماعی پونا آماده ارائه انواع مشاوره های اقتصادی به شما عزیزان می باشد. امید است که خدمات این دپارتمان جدید کلینیک مددکاری اجتماعی پونا مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

Share