خانه / اخبار کلینیک پونا / یادداشت اختصاصی مدیریت کلینیک پونا | مددکاری اجتماعی و بازاریابی اجتماعی

یادداشت اختصاصی مدیریت کلینیک پونا | مددکاری اجتماعی و بازاریابی اجتماعی

آنقدر مددکاری اجتماعی به عنوان یک خدمت خیرخواهانه معرفی گردیده است که وقتی آن روز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی سخنی از بازاریابی اجتماعی می کردم همه با تعجب به موضوع نگاه می کردند حال آنکه فلیپ کاتلر در سال ۱۹۷۱ میلادی اولین بار به موضوع بازاریابی اجتماعی اشاره کرد و اذعان داشت اصول بازاریابی تجاری را اگر در مورد ایده، نگرش ها و اقدامات اجتماعی به کار ببریم حتماً در جامعه نتایج بسیار خوبی به بار خواهد نشست.
بعد از انجام پژوهش های بسیار، نتیجه گرفته شد که با کمک فنون بازاریابی تجاری می توان یک موضوع اجتماعی را به مخاطبین فروخت و استفاده از این دیدگاه منجر به رویکردی منظم و سازمان دهی شده برای ارتقاء سلامت عمومی و ارتباطات خواهد شد.

پس بازاریابی اجتماعی عبارتست از :
طراحی، مداخله و کنترل برنامه هایی برای افزایش قابلیت پذیرش یک ایده یا عمل اجتماعی در یک گروه مخاطب و استفاده از مفاهیم و ابزارهای بازاریابی تجاری برای تأثیرگذاری روی رفتارهای فرد به منظور ارتقاء سلامتی فرد در جامعه است در ادامه به ذکر جزئیات خواهم پرداخت.

مهدی فلاحی؛ مددکار اجتماعی و روانشناس | مدیر کلینیک مددکاری اجتماعی پونا

Share

درباره مدیریت وبسایت

اینجانب جواد طلسچی یکتا، مددکار اجتماعی و بنیانگذار وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایران- مدیریت داخلی و پشتیبانی فنی وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی پونا افتخاری است برای بنده و امیدوارم بتوانم اقدمات مثبت و تأثیرگذاری در جهت ارتقاء کمی و کیفی این سایت به انجام برسانم. سوابق کاری: طراحی، راه اندازی و مدیریت فنی ده ها پایگاه مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران. تخصص ها : مسلط به وردپرس ، برنامه نویسی سمت کلاینت با HTML5 , Css3 , Jquery , Ajax و برنامه نویسی سمت سرور با PHP MVC

پاسخ بدهید