خانه / انسان در پونا / مدیریت منابع و کلینیک پونا

مدیریت منابع و کلینیک پونا

مربی و مربی گری چیست؟

هر دو واژه ی فوق یادآور فرآیندهای قادرسازی است. فرآیندهایی که کمک میکنند تا سازمان یا مراجعه کننده به پتانسیل کامل خود برسند.

اکتشاف نیازها ، انگیزه ها ، تمایلات ، مهارت ها و فرآیندهای فکری لازم برای ساخت واقعی سازمان و مراجعه کننده که تغییر پایدار را به همراه دارد. پشتیبانی از سازمان یا مراجعه کننده با ابزارهای مشاوره دقیق ، گوش دادن و سوال صحیح پرسیدن برای درک واقعی وضعیت سازمان یا مراجعه کننده از ویژگی های شروع مربی گری است.

تشویق تعهد به عمل و توسعه پایدار شخص و تغییر از ویژگی های بارز مربی است.

حفظ توجه مثبت بدون قید و شرط از طرف مربی بدان معناست که مربی در تمامی زمان ها ، دیدگاه غیر قضاوتی و حمایتی خود را نثار سازمان یا مراجعه کننده خود می نماید.

همه ی موارد فوق بخشی از فعالیت هایی است که در روش مربی گری ، مربیان انجام خواهند داد.

در کلینیک مددکاری اجتماعی پونا نیز عمده ی فعالیت های مشاوره فردی توسط جناب آقای مهدی فلاحی انجام می پذیرد و بخش بسیار زیادی از فعالیت های گروهی و جامعه ای تحت عنوان پروژه های اجتماع محور بر اساس این نظریه انجام می پذیرد.

Share

درباره مدیریت وبسایت

اینجانب جواد طلسچی یکتا، مددکار اجتماعی و بنیانگذار وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایران- مدیریت داخلی و پشتیبانی فنی وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی پونا افتخاری است برای بنده و امیدوارم بتوانم اقدمات مثبت و تأثیرگذاری در جهت ارتقاء کمی و کیفی این سایت به انجام برسانم. سوابق کاری: طراحی، راه اندازی و مدیریت فنی ده ها پایگاه مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران. تخصص ها : مسلط به وردپرس ، برنامه نویسی سمت کلاینت با HTML5 , Css3 , Jquery , Ajax و برنامه نویسی سمت سرور با PHP MVC

پاسخ بدهید